Czy mieszkasz w Walii?

S’mae a chroeso i Gymru!
Cześć i witam do Walii!

Mamy nadzieję, że myślisz, że ten kraj jest tak wspaniałe, jak uważamy, że jest.

Mimo, że to było tylko około rzeczywista naród tysiąclecia, Walia była zawsze miejscem magii, mitów, opowieści i pieśni. Ziemia przyjaźni i firmy.

Nazwa naszego narodu w naszym własnym języku jest ‘Cymru’ – oznacza ‘ziemię rodaków.’

Wierzymy, że nasz kraj jest wyjątkowy – i tak mają miliony ludzi, którzy odwiedzili nas przez wiele stuleci.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego kraju, że regularnie opowiadają o co działo się tutaj. Piszemy wiersze i śpiewać piosenki, które mówią o dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy walczyli w obronie tej ziemi. Piszemy o straty i smutku. Piszemy o awarii. Nie pytaj dlaczego – po prostu robimy!

Jedną z rzeczy, które zapewniają pozostajemy odrębny naród w szybko rozwijającym się świecie jest nasz język. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że w ciągu ostatnich 2,000 lat ludzie w Anglii i Walii i Kornwalii wszyscy mówionego języka, który jest nadal wypowiedziane dzisiaj.

Ostatni spis powszechny wykazał, że liczba spadła głośników walijski w Walii do 19% populacji. Mimo, że 40% dzieci tutaj otrzymują naukę przez Walijczyków (a jest ich prawie 200 tysięcy głośniki zewnętrzne w Anglii, Walii i Szkocji i Kornwalii), fakt liczba spadła w ciągu ostatnich 10 lat niepokoi wiele z nas – walijskojęzyczna mówienia czy nie.

My też kochamy naszą kulturę. Kochamy ubieranie i jedzenie ciasta na pierwszy dzień marca. Chcemy pamiętać o naszym zbuntowanego bohatera narodowego, Owain Glyndŵr, w połowie września. Chcemy również, aby pamiętać, nasz ostatni rodzimy księcia (Llywelyn ein Llyw Olaf) w grudniu i cieszymy stawiania olbrzymi różowy namiot co roku w sierpniu. Mamy nawet okazji Nowego Roku, kiedy reszta świata zachodniego obchodzi Halloween!

I myślimy, pokochasz to wszystko też!

Niektórzy ludzie uważają, że trudno zrozumieć, dlaczego tak bardzo dbamy o naszego języka, kultury, dziedzictwa i tradycji. Myślę, że to dlatego, że ich własny język i tradycje nigdy nie walczył z zagrożeniem zaginięcia. Modlimy się, że nigdy nie dzieje się do tradycji, że ludzie w tym kraju wyglądały po wbrew wszelkim przeciwnościom przez wiele lat. Chcemy nienawidzą się pokolenie, które zapomniał, co to znaczy być walijski.

Kiedy ludzie mówią o ‘prowadzenie powitanie na zboczu wzgórza’; to nie jest tylko dla tych, którzy uważają się za Walijczyków. Jest dla każdego. Mamy nadzieję, że znajdziesz rzeczy w Walii, które są również tak wspaniale do nas.

Prosimy tylko, że trzeba iść z naszych rodzimych-brytyjski słów i zwrotów – jesteśmy wdzięczni każdemu, kto daje jej szansę. Prosimy o rozpoczęciu rozmów z ‘S’MAE’ (Dzień dobry) i zakończyć je z ‘DIOLCH’ (dzięki). Nigdy nie jest za późno, by podnieść i używać kilka zwrotów.

Modlimy się, że masz trochę czasu, aby przeczytać lub poprosić o naszej kulturze i rozpocząć wiedzieć, co to znaczy żyć w tak fantastycznej lokalizacji.

I po raz kolejny, mamy nadzieję, że myślisz, że nasz kraj jest tak wspaniałe, jak wiemy, jest to.

Diolch yn fawr iawn.

Ac, unwaith eto, croeso i Gymru!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s